Pogoda na koniec sierpnia: Jak będą wyglądały ostatnie dni wakacji?

2022-08-23 7:57

Choć wakacje 2022 powoli się kończą, niektórzy nadal czekają na wymarzony wypoczynek. Czy ostatni dni sierpnia pozytywnie zaskoczą nas wakacyjną pogodą, czy wrzesień przywita nas chmurami? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Wakacje 2022 powoli się kończą a co za tym idzie, nadciąga zmiana pogody. We wrześniu rozpoczyna się astronomiczna jesień, czyli okres, w którym noce i poranki stają się coraz chłodniejsze.

Z informacji opublikowanych na stronie accuweather.com wynika, że do końca sierpnia 2022 będziemy mogli liczyć na dobrą pogodę. Temperatury w ciągu ostatnich dwóch tygodni utrzymają się w okolicach 23-29 stopni Celsjusza. Dla tych, którzy liczą na upały, także mamy dobre informacje. W ostatni weekend sierpnia w większości miejsc w Polsce temperatura nie spadnie poniżej 30 stopni.

Synoptycy przewidują, że pogoda w ostatnich dniach sierpnia będzie wyjątkowo słoneczna i upalna. Ma to związek z gorącymi masami powietrza, które nadciągają do Polski z południa i ze wschodu.

Upalny koniec wakacji zawdzięczamy rosyjskiemu wyżowi, który powstrzymuje fronty atmosferyczne, które chcą wkroczyć do Polski z zachodu. Jednocześnie wyż ten sprzyja wnikaniu do naszego kraju ciepłego powietrza ze wschodu. To ono przyniesie w najbliższych dniach bardzo gorące powietrze

– informuje TVN Meteo.