Pogoda na lato 2022. Przed nami lipcowe upały, ale sierpniu może być nieco chłodniej

2022-07-04 10:20
Alert pierwszego stopnia przed upałem na Podkarpaciu. IMGW ostrzega [4.07-5.07.2022]
Autor: geralt /Pixabay.com Alert pierwszego stopnia przed upałem na Podkarpaciu. IMGW ostrzega [4.07-5.07.2022]

Jaka pogoda czeka nas w wakacje? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) opublikował aktualizację długoterminowej prognozy pogody. Tegoroczne wakacje zapowiadają się bardzo dobrze!

Pogoda na wakacje 2022. Jaka pogoda w lipcu?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał długoterminową eksperymentalną prognozę pogody na kilka miesięcy do przodu. Ta dotyczy miesięcy wakacyjnych, czyli od czerwca do września. Dzięki temu wiemy, czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie w pogodzie. 

Osoby, które planują wtedy urlop, powinny być zadowolone. W całej Polsce średnia miesięczna temperatura powietrza powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej. Jedynie na północym-wschodzie kraju średnia temperatura będzie utrzymywać się w normie.

Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy. Suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej

- czytamy.

Pogoda na wakacje 2022. Co przyniesie sierpień?

Na północy Polski temperatura będzie kształtować się poniżej normy wieloletniej. Podobnie będzie z opadami. Większych możemy spodziewać się na północy. Na południu kraju powinny mieścić się w normie.

Wrzesień zapowiada się pięknie. Będzie to znacznie cieplejszy miesiąc niż bywało dotychczas.