Pogoda na pierwszy dzień jesieni 2022. Piątek będzie słoneczny?

2022-09-23 9:02 Róża Perszon
Pogoda na wrzesień i październik 2022. Prognoza na jesień mocno zaskakuje! Ekspert IMGW nie pozostawia złudzeń
Autor: AntiPotatoChip/cc0/Pixabay.com Co się będzie działo w pogodzie na wrzesień i październik 2022? IMGW przedstawia długoterminową prognozę

Początek miesiąca był dość deszczowy, a jak zapowiada się początek jesieni? Ta astronomiczna i kalendarzowa wypada w tym roku w tym samym dniu - 23 września. W pierwszy dzień kalendarzowej jesieni, będzie poprawa pogody - komentują synoptycy IMGW.

Jak przekazała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w piątek, w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni, będzie poprawa pogody.

„Już cała zachodnia część kraju i prawie cała środkowa Polska znajdą się w zachmurzeniu małym i umiarkowanym. Będzie więcej słońca i nie będzie padać. Rano mogą wystąpić jeszcze zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 m”

- zapowiadają synowptycy. 

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane będzie już niemal w całym kraju. Tylko gdzieniegdzie, jak powiedziała Dąbrowska, jeszcze na północnym wschodzie mogą wystąpić burze i tam zachmurzenie wzrośnie do dużego. Może przelotnie popadać.

Na wschodzie temperatura wyniesie od 11 do 15 stopni Celsjusza. „Na zachodzie jest szansa na 16-17 stopni Celsjusza” – zaznaczyła Dąbrowska.