Polski Ład: Będzie ulga podatkowa dla rodzin wielodzietnych. Jakie warunki trzeba spełnić?

2021-09-24 16:28
Polski Ład: Będą ulgi podatkowe dla rodzin wielodzietnych!
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Polski Ład: Będą ulgi podatkowe dla rodzin wielodzietnych!

Sejmowa Komisja Finansów przyjęła poprawkę do Polskiego Ładu. Chodzi o dodatkową ulgę podatkową dla rodzin wielodzietnych. Ile można zaoszczędzić? Kto będzie mógł skorzystać z ulgi?

Chodzi o rodziny z co najmniej czwórką dzieci.  Sejmowa komisja finansów przyjęła poprawkę do Polskiego Ładu. Złożył ją poseł Włodzimierz Tomaszewski z partii Republikanie. Nowe przepisy przewidują dodatkowe odliczenie w kwocie 85 tys. zł, a więc takiej, jak w przypadku PIT dla młodych. W praktyce to likwidacja podatku dochodowego dla dużych rodzin, mówi Jan Sarnowski, wiceminister finansów.

Czytaj także: Ceny paliw w górę. Szykuje się rekordowy wzrost. Będzie 6 zł za litr?

- Kwota wolna będzie wynosić 30 tys. zł plus kwotę dodatkowej ulgi, czyli w sumie 115 per rodzic, czyli w przypadku osób wspólnie rozliczających się, ponad 230 tysięcy złotych. To prawdziwa rewolucja w polityce prorodzinnej, uważa Sarnowski. - Skorzysta na niej oczywiście pracownik, osoba prowadząca działalność gospodarczą na skali, ale też osoba prowadząca działalność gospodarczą na "liniówce" i co ważne - ryczałtowcy - dodaje wiceminister.

Z ulgi ma skorzystać ponad 50 tysięcy rodzin.