Ponad 30 tys. nowych zakażeń. Będzie powrót do nauki zdalnej?

2022-01-19 15:58
Ponad 30 tys. nowych zakażeń. Będzie powrót do nauki zdalnej?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Ponad 30 tys. nowych zakażeń. Będzie powrót do nauki zdalnej?

W środę 19 stycznia potwierdzono ponad 30 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To znaczny wzrost w porównaniu do poprzednich tygodniu. Rząd informuje, że zaczęła się piąta fala pandemii. Czy zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia? Czy będzie powrót do nauki zdalnej? Sprawdź!

- Mamy 30 586 nowych przypadków zakażeń koronawirusem - poinformował resort zdrowia. Mimo tego, rząd na razie nie planuje zamykać szkół.- Nauka stacjonarna w szkołach jest priorytetem – mówi minister zdrowia i dodaje, że rząd nie wyznacza granicy liczby zakażeń, która będzie oznaczała zmianę trybu nauki. Ważny będzie m.in. poziom hospitalizacji.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce. Ponad 30 tys. zakażeń. "Piąta fala będzie się rozwijała"

- Priorytetem rządu jeżeli chodzi o utrzymywanie i wprowadzanie restrykcji to jest jak najdłuższe zachowywanie nauki stacjonarnej. My po zeszłym roku widzimy, jakie są koszty nauki zdalnej - podkreślił Adam Niedzielski.

Czy będą dodatkowe obostrzenia?

Jeśli chodzi o dodatkowe obostrzenia - lockdownu raczej nie będzie. Jak tłumaczy szef resortu, ograniczenia cały czas obowiązują, chociażby limity osób w hotelach czy restauracjach, ale nie wszyscy do tego się stosują. - Egzekucja tych restrykcji czy przestrzeganie tych norm pozostawia wiele do życzenia, dlatego z taką atencją czekamy na wprowadzenie ustawy, bo ona uchyli wszelkiego rodzaju wątpliwości - dodał minister.

Czytaj także: Nowa szczepionka NUVAXOVID przeciw COVID-19. Kiedy będzie dostępna w Polsce?

Chodzi o ustawę, która jest już w Sejmie. Zapisy projektu zakładają możliwość żądania przez pracodawcę okazania informacji o ważnym negatywnym wyniku testu w kierunku koronawirusa, informacji o przebytej infekcji lub o szczepieniu.

Sedno Sprawy - Włodzimierz Czarzasty