Ponad 500 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej jednego dnia. To rekord

2021-10-01 12:59
Ponad 500 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej jednego dnia. To rekord
Autor: Straż Graniczna/Twitter

Straż graniczna poinformowała, że ostatniej doby funkcjonariusze udaremnili ponad 500 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W sumie tylko w czwartek, 30 września zatrzymano 18 nielegalnych imigrantów.

Aż 529 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej odnotowała w czwartek, 30 września straż graniczna. To rekordowy dobowy bilans od początku kryzysu migracyjnego na wschodniej granicy.

- Zatrzymano 18 obywateli Iraku i dodatkowo 4 osoby za pomocnictwo: obywatela Libanu, obywatela Polski oraz 2 obywateli Ukrainy. We wrześniu 7535 razy próbowano sforsować granicę polsko-białoruską - poinformowała na Twitterze Straż Graniczna.

W sumie od początku sierpnia, gdy na granicy polsko-białoruskiej rozpoczął się kryzys migracyjny, do Polski próbowało przedostać się ponad 10 tysięcy nielegalnych migrantów. Dodajmy, że tylko we wrześniu tych prób było 7,5 tysiąca.

Z powodu kryzysu polskie władze zdecydowały się wprowadzić stan wyjątkowy na 30 dni. Obowiązuje on w części województw: podlaskiego i lubelskiego. A konkretnie w 183 miejscowościach. Na wczorajszym posiedzeniu sejm przegłosował wniosek o przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Sedno Sprawy - Paweł Soloch