Przed nami kolejne słoneczne dni! W tym tygodniu spora poprawa pogody

2022-07-11 8:14
Upał
Autor: Pixabay IMGW ostrzega przed burzami na Warmii i Mazurach. Prognoza pogody 29.06.2022 r.

Po kilku dniach burz i ponurej pogody czas najwyższy na słońce i powrót upałów. Synoptycy nie mają wątpliwości - w tym tygodniu będzie gorąco! Kiedy dokładnie? Podpowiadamy poniżej!

Jak przekazała Dorota Pacocha z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB, w poniedziałek Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Łotwą i chłodnych mas powietrza polarno-morskiego. Od zachodu do kraju zbliża się klin wyżowy z centrum nad Morzem Północnym, który przyniesie ze sobą wyraźne ocieplenie.

"W poniedziałek będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu. Oprócz zachodnich krańców, lokalnie możliwe są burze z gradem i opadami do 10-20 milimetrów deszczu. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 18-22 stopnie C., a w rejonach podgórskich około 15 stopni C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami na zachodzie dość silny i porywisty, północno zachodni i zachodni"

- powiedziała Dorota Pacocha z IMGW-PIB, cytowana przez PAP. 

Prezenter pogody związany z Polsatem (a wcześniej przez lata z TVP) Jarosław Kret, zamieścił na Instagramie prognozę dla Polski, która nawet dla niego jest szokująca. "Zobaczcie, co pokazuje amerykański model pogodowy GFS! 19.07.2022 - jeżeli się sprawdzi, to będzie absolutny rekord: temperatura może w zachodniej Polsce sięgnąć 41 stopni!" - grzmiał pogodynek.