Przemysław Czarnek w Sednie Sprawy: Będą zajęcia ze strzelania. W Podstawówkach teoria

2022-06-24 10:37
Przemysław Czarnek w Sednie Sprawy: Będą zajęcia ze strzelania. W Podstawówkach teoria
Autor: youtube.com

Minister edukacji i nauki mówi, że zmieniono już podstawę programową i w każdej szkole średniej prowadzone będą zajęcia ze strzelania, w ósmych klasach podstawówek teoretyczna wiedza o broni. Szef MEiN zapowiada też, że po wakacjach w szkołach może pojawić się więcej niż obecnie uczniów z Ukrainy. Więcej w poniższym artykule.

Uczniowie z Ukrainy 

Jak podkreśl w piątek (24 czerwca) na antenie Radia Plus minister Czarnek, liczy, że we wrześniu będzie do 500 tys. uczniów z Ukrainy, czyli o 300 tys. więcej niż teraz.

Pytany o wypowiedź wiceministra Rzymkowskiego na temat zarobków nauczycieli, zapowiada pozwanie mediów do sądu. Przypomnijmy:

„Nauczyciele wiedzieli, co biorą” – tak podsumował niskie zarobki pedagogów wiceminister edukacji, Tomasz Rzymkowski, na antenie Radia Zet.

Hucpa, którą urządzili politycy opozycji wczoraj, po to, żeby podburzyć nauczycieli przed końcem roku szkolnego, przed odpoczynkiem, hucpa, którą urządzili dziennikarze, zasługuje na pozwy do sądu i takie będą

- skomentował. 

Jak odkreślił, to media "podchwyciły" temat i opisały słowa, których minister nie wypowiedział. 

Nauka strzelania w szkołach?

Minister edukacji i nauki mówił, że zmieniono już podstawę programową i w każdej szkole średniej prowadzone będą zajęcia ze strzelania, w ósmych klasach podstawówek teoretyczna wiedza o broni. Więcej w dzisiejszym Sednie Sprawy.