Robert Winnicki w "Sednie Sprawy": Marsz Niepodległości na pewno się odbędzie

2021-10-25 10:17
Robert Winnicki w Sednie Sprawy: Marsz Niepodległości na pewno się odbędzie
Autor: Sedno Sprawy

Marsz Niepodległości się odbędzie, mówi Robert Winnicki. Poseł Konfederacji i prezes Ruchu Narodowego mówi, że organizatorzy wydarzenia już we wrześniu złożyli wniosek do wojewody o przedłużenie zarezerwowania czasu i miejsca przemarszu jako zgromadzenia cyklicznego. Czy Konfederacja może rządzić z Platformą, jakich narzędzi powinien użyć rząd w sporze z Unią? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Robert Winnicki, poseł Konfederacji był gościem programu "Sedno Sprawy" w Radiu Plus. Zdaniem prezesa Ruchu Narodowego, Polska nie ma szans obecnie na to, żeby wyegzekwować swoje postulaty w Brukseli. Winnicki uważa, że to jest ten moment gdy trzeba postawić twarde weto i jasno powiedzieć, że Polska nie ulegnie szantażowi.

- Niech sobie zabierają tę jałmużnę i niech pozwolą nam działać. Bo możemy stanowić o swoim wewnętrznym ustroju - mówił poseł Winnicki. Dodawał, że nie powinno być zgody na branie udziału w mechanizmach rozdzielania pieniędzy w ramach Unii Europejskiej.

Winnicki mówił też o tym, że teraz Polska powinna przeprowadzić ofensywę antunijną.

- PiS dużo gadał, a i tak zgadzał się na wszystko co mówi Unia Europejska - mówił Winnicki. Apelował o "wykorzystywanie weta".

- Nie może być zgody na stosowanie szantażu. Trzeba powiedzieć Brukseli, że dajemy sobie radę bez waszych pieniędzy - apelował Winnicki.

Czy Marsz Niepodległości się odbędzie?

Prezes Ruchu Narodowego zapowiedział na antenie Radia Plus, że na pewno Marsz Niepodległości odbędzie się 11 listopada w Warszawie.

- Już we wrześniu złożyliśmy odpowiednie dokumenty w tej sprawie. Liczymy na to, że stowarzyszenie cykliczne zostanie ostatecznie zarejestrowane i jesteśmy o to spokojni - mówił Winnicki.

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania poniżej.