Rosja ogłosiła, że jest gotowa do podpisania porozumienia pokojowego?

2022-06-03 15:38
Wojna na Ukrainie
Autor: pixabay.com Wojna na Ukrainie

Czy to koniec wojny? Informacje napawające optymizmem pojawiły się w mediach. Przewodnicząca Rady Federacji Rosyjskiej miała także poinformować, że przed podpisaniem porozumienia przed tym muszą zostać spełnione „pewne” warunki. Jakie?

Przewodnicząca Rady Federacji Rosyjskiej Walentina Matwijenko przekazała, że Rosja jest gotowa do podpisania porozumienia. Poinformowała także, że przed tym muszą zostać spełnione „pewne” warunki.

Jesteśmy otwarci na negocjacje. Potrzebujemy dyplomatycznych, pokojowych rozwiązań, ale to wymaga woli dwóch krajów. Jesteśmy gotowi do negocjacji, podpisania porozumienia, które zakończy wojnę domową na Ukrainie i doprowadzi do pokoju, ale nie widzimy takiej woli ze strony Kijowa

– przekazała Matwijenko.

Jak opisuje portal Onet.pl, prezydent Ukrainy odpowiada, że Ukraina "nie jest gotowa do przyjmowania żadnego ultimatium".

Może dojść do negocjacji, ale musi być rozsądek, po stronie Rosji musi być skłonność do tych negocjacji – oświadczył Wołodymyr Zełenski.

Mychajło Podolak, doradca Wołodymyra Zełenskiego przekazał w poniedziałek, że rozmowy z Rosja dotyczą wyłącznie spraw humanitarnych.

Proces negocjacyjny jest dziś zahamowany w części polityczno-dyplomatycznej. W części humanitarnej działa, dlatego, że chodzi o wymianę jeńców, korytarze humanitarne, próby ewakuacji naszych obywateli – mówił doradca prezydenta Ukrainy.