Rosjanie ostrzeliwują najważniejsze miasta Ukrainy. Ludzie są przerażeni

2022-10-10 13:07
Atak na Lwów
Autor: Telegram Atak na Lwów

W poniedziałek rano doszło potężnych eksplozji w Ukrainie. Ludzie są przerażeni. Do sieci trafia coraz więcej filmów z tych dramatycznych wydarzeń. Władze donoszą o zabitych i rannych w atakach.

W poniedziałkowy poranek alarmy przeciwlotnicze ogłoszono w całej Ukrainie. Chwilę później na Kijów spadło kilka bomb. "Pozostańcie w schronach do końca alarmu" - zaapelował do mieszkańców Sadowy poprzez Telegram. Trwa jedno z największych ataków rakietowych na Ukrainę od początku wojny. W Kijowie, ale i we Lwowie rakiety spadły na strategiczne punkty Na miejsca wybuchów udały się służby ratunkowe, w kilku elektrociepłowniach uruchomiono zapasowe agregaty, by przywrócić ogrzewanie - dodał mer Lwowa. Ostrzegł, że wskutek ostrzału i awarii elektryczności w mieście nie działa jedna trzecia sygnalizacji świetlnej.

 Rosjanie ostrzelali m.in. plac zabaw dla dzieci, przedszkole, muzea i bloki mieszkalne – przekazali przedstawiciele władz. Naszemu reporterowi udało się porozmawiać z mieszkańcami Kijowa.

- Dwa wybuchy usłyszałam tuż obok dworca autobusowego. To było straszne... Szczerze mówiąc zaczęłam mieć histerię, realne zagrożenie tuż obok, to naprawdę było okropne - mówi w rozmowie z reporterami Radia Eska Polina, która w momencie eksplozji była na ulicach Kijowa.