Rusza rządowy program „Tarcza dla pogranicza”

2023-04-27 7:10
Pieniądze, zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay.com

Od poniedziałku (24 kwietnia) przedsiębiorcy z województwa lubelskiego i podlaskiego mogą ubiegać się o rządową pomoc w ramach programu "Tarcza dla pogranicza". Na złożenie wniosku zainteresowani mają czas do 23 czerwca br. Łączna wartość programu to ok. 100 mln zł.

Pamiętamy o przedsiębiorcach z województw lubelskiego i podlaskiego, którzy w związku z sytuacją na granicy z Białorusią mieli utrudnioną możliwość prowadzenia działalności gospodarczej. Od dzisiaj będą oni mogli składać wnioski o wsparcie finansowe.

- powiedział wiceminister Grzegorz Piechowiak.

 Jak podaje Ministerstwo Rozwoju i Technologii, „Tarcza dla pogranicza” ma na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom ekonomicznym wprowadzenia w okresie wrzesień 2021 r. – czerwiec 2022 r. stanu wyjątkowego i czasowego zakazu przebywania na części obszarów województwa podlaskiego i lubelskiego. 

Kto może ubiegać się o wsparcie?

O wsparcie finansowe mogą ubiegać się przedsiębiorcy prowadzący działalność:

•    gospodarczą w zakresie gastronomii;•    organizatora turystyki lub podmiotu ułatwiającego nabywanie powiązanych usług turystycznych;•    pilota wycieczek lub przewodnika turystycznego; •    w zakresie wypożyczania i dzierżawy sprzętu turystycznego i rekreacyjnego •    a także przedsiębiorcy lub rolnicy świadczący usługi hotelarskie oraz usługi pilotów wycieczek i przewodników turystycznych.