Schetyna w "Sednie Sprawy": Kaczyński unika debaty z Tuskiem

2021-10-18 10:00
Schetyna w Sednie Sprawy: Kaczyński unika debaty z Tuskiem
Autor: Sedno Sprawy

Jarosław Kaczyński unika debaty z Donaldem Tuskiem, mówi Grzegorz Schetyna. Zdaniem polityka Platformy Obywatelskiej to wcale nie jest dziwne biorąc pod uwagę ostatnią rozmowę Tusk-Kaczyński z 2007 roku, według Schetyny ewidentnie rozstrzygniętą na korzyść szefa PO. Czy rząd dojdzie do porozumienia z Brukselą, dlaczego Platforma nie chce budowy muru na granicy? Polceamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Grzegorz Schetyna był gościem "Sedna Sprawy" Radia Plus w poniedziałek, 18 października. Polityk Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Jackiem Prusinowskim przekonywał, że Komisja Europejska nie ma zaufania do PiS-owskiego rządu. I trzeba zrobić wszystko, żeby pieniądze z UE trafiły do Polski, do obywateli i do samorządu.

Schetyna był też pytany o to, dlaczego PO nie zagłosowała za budowanie muru na granicy polsko-białoruskiej.

- My jesteśmy za uszczelnianiem granic i ochroną obywateli. Mówimy to bardzo wyraźnie. Jesteśmy też za obecnością Frontexu na granicy i przedstawicieli Unii Europejskiej. Nie można jednak budować tej zapory za 1,6 miliarda złotych. Chodzi o zasady. Jest stan wyjątkowy, który nie przynosi efektu itd. Nie mamy granicy, że te pieniądze przeznaczone rzekomo na mur bez przetargu zostaną właściwie wydane - przekonywał Schetyna.

Polityk PO odniósł się również do ewentualnych planów Donalda Tuska z Jarosławem Kaczyńskim.

- Widzę przede wszystkim to, że Kaczyński unika debaty z Donaldem Tuskiem. Nie dziwię się, bo pamiętamy tę ostatnią z 2007 roku, którą z kretesem przegrał. Inną sprawą w ogóle jest kwestia tego jak PiS podchodzi do debaty publicznej. Najczęściej używa do tego przychylnych mediów i spółek skarbu państwa - odpowiadał Schetyna.

Sedno Sprawy - Grzegorz Schetyna