Śnieg, oblodzenie i zawieje śnieżne. Sprawdź mapę ostrzeżeń IMGW

2022-01-20 19:44
GDDKiA ostrzega: złe warunki na drogach! Śnieg, mżawka i śliskie drogi utrudniają jazdę kierowcom
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne GDDKiA ostrzega: złe warunki na drogach! Śnieg, mżawka i śliskie drogi utrudniają jazdę kierowcom

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe. W niektórych miejscach - głównie na północy kraju obowiązują alerty drugiego stopnia. Gdzie warunki pogodowe będą najtrudniejsze? Sprawdź mapę IMGW!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pogodowe. Najtrudniejsza sytuacja jest na północy kraju. W okolicy Gdańska, Słupska, Koszalina, Elbląga, Olsztyna i Białegostoku obowiązują alerty drugiego stopnia. To ostrzeżenia przed:

  • intensywnymi opadami śniegu: Prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Opadom śniegu mogą towarzyszyć burze śnieżne i zawieje.
  • silnym wiatrem: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, z północnego zachodu.
  • zawiejami/zamieciami śnieżnymi: Prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, z północnego zachodu.Uwagi: Zmiana dotyczy zmiany stopnia Ostrzeżenia.

Czytaj także: Znowu ponad 30 tys. zakażeń. Epidemia koronawirusa przybrała na sile

Gdzie dokładanie obowiązują alerty?

Alerty pierwszego stopnia przed oblodzeniem wydano dla województw: zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, łódzkiego, dolnośląskiego i opolskiego.

Alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu wydano dla południowej części województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W województwach: lubelskim, mazowieckim, łódzkim, dolnośląskim, opolskim oraz w południowej części podlaskiego i warmińsko-mazurskiego wydano alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

Aktualną mapę alertów znajdziesz >>TUTAJ<<.

Sedno Sprawy - Grzegorz Schetyna