Soloch w "Sednie Sprawy": W sejmie wszystkich poniosły emocje. To poniekąd sukces Łukaszenki

2021-10-01 10:40
Soloch w Sednie Sprawy: W sejmie wszystkich poniosły emocje. To poniekąd sukces Łukaszenki
Autor: Sedno Sprawy

W Sejmie wszystkich poniosły wczoraj emocje, w pewnym sensie to sukces Łukaszenki, mówi Paweł Soloch. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego był pytany między innymi o to, czy dzieci imigrantów powinny być liczyć na inne traktowanie niż dorośli? Czy na granicy powinien powstać mur? Dlaczego prezydenta nie było podczas debaty nad jego wnioskiem? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego był w piątek, 1 października gościem "Sedna Sprawy" w Radiu Plus. W rozmowie z Jackiem Prusinowskim szef BBN oceniał wczorajszą burzliwą debatę w sejmie dotyczącą przedłużenia stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej o kolejne 60 dni. Jednocześnie zapewniał, że nie ma obecnie konieczności zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

- To jest organ doradczy prezydenta i prezydent zwołuje radę, gdy tego potrzebuje, a nie na żądanie opozycji - mówił Paweł Soloch.

- Łukaszenka chce destabilizować kraje Unii Europejskiej. To jest metoda: działamy i zobaczymy, co z tego wyniknie (...) Cel jest w pewnym sensie osiągany. Stanowisko UE jest na szczęście jednoznaczne, ale patrząc na nocne obrady sejmu można powiedzieć, ze destabilizacja wewnątrz kraju się udaje - powiedział szef BBN.

Soloch był pytany o to, czy normalne jest to, że na granicę wywożone są także dzieci?

- Z informacji MSWiA wynika, że zastosowano dopuszczalne przez prawo procedury. Procedury dotyczą wszystkich nielegalnych imigrantów, jeżeli nastąpiło złamanie prawa powinno być to weryfikowane - odpowiadał Soloch.

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania poniżej.