Stanisław Żaryn w Sednie Sprawy: "Broń jądrowa? Przygotowujemy się na takie scenariusze"

2022-10-04 10:28
Stanisław Żaryn w Sednie Sprawy: Broń jądrowa? Przygotowujemy się na takie scenariusze
Autor: youtube.com

Broń jądrowa? Przygotowujemy się na takie scenariusze, mówi Stanisław Żaryn. Pełnomocnik rządu ds. przestrzeni informacyjnej twierdzi, że nie można wykluczyć użycia taktycznej broni jądrowej. Więcej w poniższym artykule.

Administracja USA opracowuje odpowiedzi na szereg nuklearnych scenariuszy na Ukrainie, do których może posunąć się Rosja, od użycia taktycznej broni jądrowej po atak na elektrownię atomową - podała w poniedziałek CNN. Czy w Polsce jesteśmy gotowi na czarne scenariusze? Pytał Jacek Prusowski. 

W Polsce przygotowujemy się na różne groźne scenariusze. Rosja jest groźna i użycie taktycznej broni jądrowe jest możliwe, chociaż na ten moment, nie tak bardzo prawdopodobne

- podkreślił Stanisław Żaryn.

Jak dodał, "przygotowujemy się na takie groźne scenariusze, temu chociażby służy akcja dostarczenia tabletek jodku do Komend Powiatowych Straży Pożarnych".

W temacie skali dezercji potencjalnych rosyjskich poborowych, zaznaczył, że szacunkowo, w okolicach 300 tysięcy Rosjan opuściło granice kraju po ogłoszeniu mobilizacji. 60 tysięcy jest w strefie Schengen. 

Więcej we wtorkowym (4 października) Sednie Sprawy.