Straż Graniczna: Ostatniej doby było ponad 370 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

2021-10-24 9:49
Straż Graniczna: Ostatniej doby było ponad 370 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej
Autor: Twitter/Straż Graniczna Zdjęcie poglądowe

Jak poinformowali funkcjonariusze straży granicznej, tylko ostatniej doby na granicy polsko-białoruskiej doszło do ponad 370 prób nielegalnego jej przekroczenia. Strażnicy zatrzymali w sumie 3 cudzoziemców.

Minionej doby tj. 23 października na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 373 próby nielegalnego przekroczenia tego odcinka. Wszystkim zapobieżono. Za pomocnictwo funkcjonariusze straży granicznej  zatrzymali 3 cudzoziemców: 2 obywateli Iraku i obywatela Syrii - poinformowała straż graniczna w niedzielę, 24 października na twitterze.

Dodano, że tylko w październiku było 12,8 tys. prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. A w całym roku - 24,5 tys.

Z informacji przekazanych przez SG wynika też, że w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców przebywa 1,7 tys. osób.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni

Sedno Sprawy - Leszek Miller