Straż Graniczna: We wtorek ponad 300 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

2021-10-27 9:17
Straż Graniczna: We wtorek ponad 300 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej
Autor: Twitter/Straż Graniczna Zdjęcie poglądowe

Tylko we wtorek, 26 października straż graniczna udaremniła ponad 300 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Funkcjonariusze w związku z tym zatrzymali jednego obywatela Syrii.

Kolejny niespokojny dzień na granicy polsko-białoruskiej. Straż Graniczna poinformowała, że we wtorek 26 październik odnotowano dokładnie 313 prób nielegalnego przejścia z Białorusi do Polski. Jak informuje SG, funkcjonariusze zatrzymali we wtorek 1 obywatela Syrii.

- Za pomocnictwo zatrzymano 6 cudzoziemców: 2 obywateli Ukrainy, 2 obywateli Bułgarii, obywatela Gruzji oraz obywatela Syrii z niemieckim tytułem pobytowym - poinformowała w środę, 27 października .

Tylko od początku tego miesiąca odnotowano już ponad 14 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. I to właśnie październik jest pod tym kątem najgorszym miesiącem od początku kryzysu migracyjnego.

Przypomnijmy, że od 2 września na terenie 183 miejscowości przy granicy polsko-białoruskiej obowiązuje stan wyjątkowy. Po 30 dniach obowiązywania stanu wyjątkowego, decyzją prezydenta stan nadzwyczajny został przedłużony o kolejne 60 dni.

Sedno Sprawy - Konstanty Szułdrzyński