Tajwan: Aż 46 osób zginęło w pożarze 13-piętrowego budynku

2021-10-15 8:49
Tajwan: Aż 46 osób zginęło w pożarze 13-piętrowego budynku
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

W pożarze 13-piętrowego budynku w Kaohsiungu na południu Tajwanu zginęło łącznie 46 osób, a 41 odniosło rany - poinformowała straż pożarna w tym mieście. Tajwańskie media piszą, że był to najtragiczniejszy w skutkach pożar, jaki zdarzył się na Tajwanie od 26 lat.

Tragiczny pożar 13-piętrowego budynku mieszkalnego w miejscowości Kaohsiung na południu Tajwanu. Zginęło aż 46 osób. Jak podaje agencja AFP, większość ofiar znajdowała się między 7 i 11 piętrem w momencie, gdy budynek stanął w płomieniach. Tam też znajdowały się zamieszkane lokale, bo na niższych kondygnacjach znajdują się głównie lokale komercyjne.

W sumie z pożarem 13-piętrowego budynku strażacy walczyli aż 4 godziny. W akcję gaśniczą zaangażowany 70 wozów strażackich. Akcja ratunkowa zakończyła się w czwartek w nocy.

Jak zaznaczył dowódca straży pożarnej w Kaohsiungu Li Czing-hsiu budynek miał ponad 40 lat i był zamieszkiwany głównie przez osoby o skromnych dochodach.

- Wielu z nich to osoby starsze lub niedołężne, co utrudniło ewakuację - podkreślił Czing-hsiu.

Zdaniem lokalnych mediów był to najtragiczniejszy pożar na Tajwanie od 1995 roku gdy w przepełnionym klubie Karaoke pożar spowodował śmierć 64 osób.

Sedno Sprawy - Joanna Mucha