Tragiczny wypadek w fabryce amunicji Mesko w Skarżysku Kamiennej. Zginęła 41-letnia kobieta

2021-09-08 10:32
Skarżysko-Kamienna. Wybuch w zakładach zbrojeniowych Mesko! Nie żyje 41-latka
Autor: John-Silver/cc0/Pixabay.com Wybuch w zakładach zbrojeniowych Mesko Skarżysku-Kamiennej. Do wypadku, w którym zginęła 41-letnia pracownica przedsiębiorstwa, doszło dziś, tj. w środę 8 września, po godz. 6 (zdj. ilustracyjne)

Do wybuchu doszło o godzinie 6 rano, w miejscu gdzie produkowana jest amunicja- powiedział nam Jarosław Gwóźdź z komendy policji w Skarżysku-Kamiennej.

Na miejscu natychmiast pojawiły się służby- policja i prokuratura, ale na razie nie udzielają szczegółowych informacji. Sprawę zbada też komisja wypadkowa.Rodzina kobiety, która zginęła w wybuchu, została objęta pomocą psychologiczną.

To drugi w tym roku tragiczny wypadek, który zakończył się śmiercią pracownika.W kwietniu doszło do eksplozji w budynku, gdzie wytwarzane były ładunki wybuchowe. Ciężko ranna została wtedy 48-letnia kobieta. Niestety- w wyniku poniesionych obrażeń zmarła.

Do eksplozji doszło też w fabryce amunicji w Pionkach koło Radomia. Jedna osoba została ranna, to 61-letni pracownik firmy. Do wybuchu doszło w pomieszczeniu, w którym na szczęście nikogo nie było. Pękła tam szyba, która zraniła mężczyznę w sąsiednim pomieszczeniu. Sprawę wybuchu bada policja.