Trwa protest przed siedzibą Straży Granicznej. Chodzi o uchodźców

2021-10-01 17:05
Warszawa: Trwa protest w obronie uchodźców
Autor: czytelnik Warszawa: Trwa protest w obronie uchodźców

W Warszawie trwa protest w obronie uchodźców. Uczestnicy zgromadzili się przed siedzibą Straży Granicznej. Mają ze sobą transparenty. W ten sposób chcą zwrócić uwagę na trudną sytuację na polsko-białoruskiej granicy.

Kilkadziesiąt osób przed siedzibą Straży Granicznej w Warszawie. Zorganizowano tam dwie demonstracje: "Rodzice dla Rodziców" i "Koczowanie pod Strażą Graniczną". Uczestnicy chcą zademonstrować, że nie godzą się na złe traktowanie uchodźców, którzy próbują przedostać się przez polską granicę. Z informacji, które trafiają do mediów wynika, że osoby, którym uda się przekroczyć granice są ponownie, bezprawnie wywożeni ponownie do lasu.

Czytaj także: Ponad 500 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej jednego dnia. To rekord

- W piątek idziemy pod Komendę Główną Straży Granicznej.Z naszymi dziećmi, z wydrukowanymi zdjęciami dzieci uchodźczych, dzieci wywożonych do lasu na poniewierkę.Bez barw politycznych, bez flag. Po prostu rodzice z dziećmi. Katolicy, ateiści, ludzie. Zaczynamy o 15.30 (urząd wtedy jeszcze pracuje). Niech jego pracownicy zobaczą, że nie jesteśmy obojętni. Kumulacje przewidujemy na godzinę 17.00 - wtedy rusza cykliczny protest. Uchodźcy błagali, by nie wywozić ich na granicę polsko-białoruską ale wtorek (28 września) Straż Graniczna wywiozła do lasu ponad 20 osób, w tym ośmioro dzieci. Także to dziecko ze zdjęcia.W lesie, w nocy, na Podlasiu jest aktualnie nieco ponad 5 stopni ciepła. Ile czasu trzeba, nim to dziecko tam umrze? Grupa tych uchodźców w poniedziałek 27 września znajdowała się przed placówką SG w Michałowie, prosząc o pomoc. Nie dostali jej. Fakt ich wywiezienia do lasu potwierdziła Gazecie Wyborczej rzeczniczka podlaskiej jednostki SG.Widzimy się - czytamy.