W czerwcu rozpoczął się nabór wniosków. Chodzi o dofinansowanie wycieczek szkolnych

2024-06-05 12:02
szkoła
Autor: pixabay.com

„Podróże z klasą” i „Kto Ty jesteś? – Polak mały” - to nowe propozycje Ministra Edukacji dla uczniów i przedszkolaków. W czerwcu rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie wycieczek szkolnych dla uczniów i różnego typu zajęć edukacyjnych, kulturalnych dla przedszkolaków.

"Przekażemy organom prowadzącym, instytutom badawczym, instytucjom kultury i organizacjom pozarządowym w sumie na obie inicjatywy 70 mln zł." - podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

Programy, które właśnie wprowadzamy, stanowią ogromną wartość dla dzieci i młodzieży – umożliwiają wspólne wyjazdy, integrację, ale przede wszystkim poznawanie piękna i bogactwa polskiej kultury i sztuki

- podkreśliła Minister Edukacji Barbara Nowacka podczas konferencji prasowej.

„Podróże z klasą”

Ogłaszamy przedsięwzięcie ministra edukacji pn. „Podróże z klasą”. Minister Edukacji Barbara Nowacka podpisała dziś (29 maja br.) Komunikat Ministra Edukacji o ustanowieniu przedsięwzięcia.

Już od września uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą mogli wyjechać nawet na pięciodniową wycieczkę szkolną. Koszty wyjazdu będą mogły zostać pokryte z budżetu państwa w 100 proc.

Jakie wycieczki krajowe będą finansowane?

Finansowane będą wyjazdy organizowane przez szkołę w terminie od września do 15 grudnia 2024 r., których program będzie obejmował:

w przypadku wycieczki dwudniowej – co najmniej dwa punkty edukacyjne,w przypadku wycieczki trzydniowej – co najmniej trzy punkty edukacyjne,w przypadku wycieczki czterodniowej – co najmniej czterech punktów edukacyjnych,w przypadku wycieczki pięciodniowej – co najmniej pięciu punktów edukacyjnych.W ramach wycieczki należy zrealizować minimum jeden punkt edukacyjny danego dnia.