Maląg: W tym roku czternasta emerytura trafi do ok. 9 mln osób

2022-06-29 13:29
Marlena Maląg
Autor: @MalagMarlena/ FACEBOOK Marlena Maląg

We wtorek (28 czerwca) prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2022 roku. Jego wysokość będzie uzależniona od wysokości otrzymywanego świadczenia głównego (emerytury lub renty).

W tym roku czternasta emerytura trafi do ok. 9 mln osóbok. 7,7 mln emerytów i rencistów otrzyma wypłatę w pełnej wysokości, a ok. 1,3 mln – w wysokości pomniejszonej - przekazała PAP minister rodziny Marlena Maląg. W 2022 r. koszt wypłaty czternastek wyniesie około 11,4 mld zł.

"Dotrzymaliśmy słowa danego Polakom. To ważna informacja dla polskich seniorów. Dodatkowe pieniądze trafią do nich już wkrótce. W dobie inflacji, która wynika przede wszystkim z napaści Rosji na Ukrainę, robimy co w naszej mocy, by jej skutki były jak najmniej dotkliwe dla Polaków. To m.in. obniżka podatków, dodatek osłonowy w ramach rządowej Tarczy Antyinflacyjnej, ale to także czternasta emerytura"

- wskazała minister rodziny Marlena Maląg cytowana przez PAP.

Na antenie radiowej "Jedynki" szefowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej zaapelowała o ostrożność. Polityk zwróciła szczególną uwagę na to, aby na potencjalne oszustwa uważali sami seniorzy. – Nie składamy żadnych wniosków w sprawie 14. emerytury – przekazała Maląg.