Wakacyjne kontrole prędkości. Kierowcy, noga z gazu!

2024-06-30 22:57
Kontrola drogowa zamieniła się w poważną sprawę kryminalną. 25-latek wpadł w Chełmży
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Policjanci z Chełmży sprawdzili auto 25-latka. Wpadł w gigantyczne kłopoty

W poniedziałek 1 lipca bieżącego roku pomorscy policjanci zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia związane z nadmierną prędkością. Kierujący mogą spodziewać się większej ilości patroli na drogach.

W poniedziałek 1 lipca pomorska drogówka będzie prowadzić wzmożone kontrole prędkości. Celem akcji jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu jazdy z nadmierną prędkością oraz uświadomienie kierującym konsekwencji jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości. 

Dodatkowo policjanci sprawdzą także korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci.

- podają mundurowi. 

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, lecz w istotny sposób wpływa na rodzaj doznanych obrażeń. Im większa prędkość, tym cięższe obrażenia. Niejednokrotnie różnica 10 km/h decyduje o życiu lub śmierci osób uczestniczących w zdarzeniu drogowym.

- dodają policjanci.