Waldemar Kraska w Sednie Sprawy: Za dwa tygodnie będzie ponad 100 tysięcy zakażeń

2022-01-21 10:21
Waldemar Kraska w Sednie Sprawy: Za dwa tygodnie będzie ponad 100 tysięcy zakażeń
Autor: youtube.com

Waldemar Kraska w piątek (21 stycznia) podkreślał, że już co trzeci pozytywny test dotyczy wariantu Omikron, który wkrótce wyprze Deltę. Czy rząd wprowadzi lockdown dla zaszczepionych? Zapraszamy do odsłuchania Sedna Sprawy.

W ostatnich dniach przyrost zakażeń koronawirusem był bardzo znaczący od kilku dni utrzymuje się na poziomie powyżej 30 tys. zakażeń, a w piątek (21 stycznia) padł niechlubny rekord. 

W Polsce minionej doby potwierdzono 36 665 zakażeń koronawirusem, 248 zgonów i 1390 przypadków omikronu – poinformował w piątek, 21 stycznia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Pytany w sednie sprawy o kolejne dni i prognozę - nie ma dobrych wieści. 

W porównaniu do ubiegłego tygodnia to dość duży skok, bo o 128 procent. Z naszych prognoz wynika, że kolejne dni też będą z wysokimi wynikami. Bardzo nas to niepokoi, ponieważ to może przełożyć się liczbę osób hospitalizowanych

- zaznacza wiceminister zdrowia. 

Dodał także, że na tą chwilę jest spadek zajętości łóżek - dziś to ponad 13,5 tys. łóżek zajętych przez pacjentów z covidem. Następne dni mogą jednak odwrócić ten trend. 

Waldemar Kraska podkreśla, że już co trzeci pozytywny test dotyczy wariantu Omikron, który wkrótce wyprze Deltę.

Nowy wariant to w tej chwili 1390 potwierdzonych przypadków. Bardzo szybko atakuje ludzi, namnaża się 

Zapytany o skrócenie kwarantanny przypomniał o piątkowej (21 stycznia) konferencji Ministra Zdrowia zaplanowanej na godzinę 12:00. Czy rząd wprowadzi lockdown dla zaszczepionych, kiedy apteki zostaną włączone do systemu testowania, czy służba zdrowia nie załamie się w piątej fali? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.