Walka z żywiołem w świąteczny poniedziałek. Ponad 200 interwencji strażaków na Śląsku

2024-04-02 12:58
Straż pożarna
Autor: pixabay.com Burze na Podkarpaciu. Strażacy usuwają skutki nocnych ulew

207 zdarzeń związanych z silnym wiatrem odnotowała do godziny 19. w poniedziałek śląska straż pożarna - poinformowała PAP rzeczniczka śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Aneta Gołębiowska.

Rzeczniczka powiedziała, że najwięcej interwencji podjęto na południu województwa: w Bielsku-Białej, a także w powiatach bielskim, cieszyńskim i żywieckim. „Działania polegały przede wszystkim na usuwaniu przewróconych przez wiatr drzew z posesji i jezdni, oraz zabezpieczaniu uszkodzonych elementów elewacji” - oznajmiła Gołębiowska.

W wyniku awarii, będących skutkiem wichury, do niektórych odbiorców na południu regionu nie dociera prąd. Z informacji spółki Tauron Dystrybucja wynika, że uszkodzenia są sukcesywnie usuwane. Do części odbiorców dostawy mogą zostać przywrócone jednak dopiero we wtorek.

„Działania polegały przede wszystkim na usuwaniu przewróconych przez wiatr drzew z posesji i jezdni, oraz zabezpieczaniu uszkodzonych elementów elewacji”

 - oznajmiła Gołębiowska cytowana przez Polską Agencję Prasową. 

Jak czytamy, na południu województwa śląskiego do godziny 23. w poniedziałek obowiązuje ostrzeżenie IMGW-PIB dotyczące silnego wiatru. Prognozowana prędkość może w porywach osiągać do 85 km na godzinę. Synoptycy przewidują też, że do wtorkowego przedpołudnia można się spodziewać burz i silnych opadów w całym województwie. Spaść może do 30 mm deszczu. Prędkość wiatru może sięgnąć 85 km na godz.