Wspaniały gest Igi Świątek. Polska tenisistka swoje wynagrodzenie przekaże na walkę z problemami psychicznymi

2021-10-11 14:45
Wspaniały gest Igi Świątek. Polska tenisistka swoje wynagrodzenie przekaże na walkę z problemami psychicznymi
Autor: Twitter/WTA

Iga Świątek zadziwiła świat i poinformowała, że przekaże swoją nagrodę za awans do trzeciej rundy tenisowego turnieju Indian Wells na walkę z problemami psychicznymi. Chodzi aż o 50 tysięcy dolarów. Świątek poinformowała o tym na Instagramie w Dniu Zdrowia Psychicznego.

Chciałabym dedykować moje zwycięstwo wszystkim, którzy nie czują się dobrze i dołożyć swoją cegiełkę, aby pomóc im choć trochę. Chcę przekazać moją wygraną za 3. rundę, a więc 50 tysięcy dolarów, organizacji, która niesie pomoc w obszarze zdrowia psychicznego - poinformowała na Instagramie Iga Świątek po zwycięskim meczu w turnieju Indian Wells z Rosjanką Weroniką Kudermietową 6:1, 6:0.

Polska tenisistka po raz kolejny podkreśliła jak ważne jest dla niej zdrowie psychiczne. Stwierdziła, że wykorzysta swoją pozycję do tego, aby pomóc tym, którzy zmagają się z problemami.

- To dla mnie ważne, żeby rosła świadomość na temat poszukiwania wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego, gdy tego potrzebujemy. Proszenie o pomoc to oznaka odwagi i siły, nie słabości. Jak napisał dziś Michael Phelps: to okej nie czuć się dobrze - napisała Świątek.

Kolejną rywalką Igi Świątek na Indian Wells będzie Łotyszka Jelena Ostapenko.

Sedno Sprawy - Marek Suski