Współtwórczyni Amber Gold pozostanie na wolności. Tak zdecydował Sąd Apelacyjny

2021-10-19 13:51
Współtwórczyni Amber Gold pozostanie na wolności. Tak zdecydował Sąd Apelacyjny
Autor: archiwum serwisu Zdjęcie poglądowe

Katarzyna P. pozostanie na wolności. Tak zdecydował we wtorek, 19 października Sąd Apelacyjny w Gdańsku. Podtrzymał tym samym wyrok niższej instancji. Postanowienie jest prawomocne. Nie można się już od niego odwołać.

Katarzyna P., współtwórczyni Amber Gold pozostanie na wolności. Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał wyrok niższej instancji i uznał, że kobieta może przebywać poza aresztem. Jednocześnie sąd utrzymał wobec oskarżonej wolnościowe środki zapobiegawcze. Katarzyna P. ma zakaz opuszczania kraju, nie może się też kontaktować z innymi oskarżonymi w sprawie Amber Gold. Kobieta jest pod nadzorem policji i trzy razy w tygodniu musi stawiać się na komisariacie

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, było uznanie, że Katarzyna P. jest jedyną osobą zdolną do opieki nad swoją matką i małoletnim synem, a tym samym, że dalsze tymczasowe aresztowanie pociągnęłoby wyjątkowo ciężkie skutki dla niej i jej rodziny.

- Mimo wniesionego przez prokuraturę zażalenia i wniosków złożonych przez prokuratora podczas dzisiejszego posiedzenia, które miały na celu weryfikację okoliczności mających, zdaniem sądu, uzasadniać uchylenie tymczasowego aresztowania, Katarzyna P. oskarżona w sprawie Amber Gold pozostanie na wolności - podał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Jak przypomina PAP, w 2019 r. w związku ze sprawą Amber Gold Katarzyna P. została skazana przez Sąd Okręgowy w Gdańsku na 12,5 roku więzienia, a twórca spółki Marcin P. na 15 lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Sedno Sprawy - Anna Michalska