Za nami niebezpieczne burze! Nawałnice przeszły przez Polskę. Strażacy odnotowali masę zgłoszeń

2022-06-10 8:31
Burza, pioruny
Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Ostatnia dobra przyniosła wiele niebezpieczeństw. W czwartek (9 czerwca) na większość kraju oddziaływał aktywny front atmosferyczny, niosąc dużo opadów i wyładowań atmosferycznych. Niestety, ale to nie koniec burz i gwałtownych opadów. RCB wydało kolejne alerty dla prawie całego kraju.

W czwartek rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej brygadier Karol Kierzkowski poinformował o liczbie interwencji. Dodał, że nie ma osób rannych.

"Do godziny 19.00 w wyniku opadów deszczu strażacy odnotowali 1060 zgłoszeń, najwięcej na terenie województwa śląskiego - 470 oraz małopolskiego - 134"

Niestety najbliższe godziny zapowiadają się równie niebezpiecznie. Synoptycy przewidują burze w Polsce, intensywne opady deszczu, grad oraz bardzo silne porywy wiatru - do 90 km/h. Możliwe są podtopienia - w ciągu godziny może spaść nawet 50 mm deszczu. Najbardziej gwałtowne zjawiska mają pojawić się na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Ziemi Łódzkiej oraz na Mazowszu. Uważać powinni także mieszkańcy Żuław oraz Mazur.