Żaryn w "Sednie Sprawy": W Mińsku formowane sa kolejne grupy migrantów. Będą przerzucane na granicę

2021-11-10 10:07
Żaryn w Sednie Sprawy: W Mińsku formowane sa kolejne grupy migrantów. Będą przerzucane na granicę
Autor: Sedno Sprawy

W Mińsku formowane są kolejne grupy imigrantów, to nawet kwestia godzin kiedy trafią na granicę, mówi Stanisław Żaryn. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych dodaje, że w najbliższym czasie można spodziewać się tylko eskalacji napięcia. Jakie działania podejmowane są w krajach pochodzenia migrantów, żeby zatrzymać ich napływ, co z zabezpieczeniem Marszu Niepodległości? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych był gościem programu "Sedno Sprawy" w Radiu Plus. W rozmowie z Jackiem Prusinowskim mówił m.in. o tym jak aktualnie wygląda sytuacja na granicy polsko-białoruskiej i jakie są perspektywy rozwoju kryzysu na granicy.

- Wczoraj rzeczywiście doszło do próby masowego wkroczenia na teren Polski. To nie odbiegało od tego, z czym mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach. Straż Graniczna udaremniła tę próbę. Część osób została zatrzymana już po polskiej stronie - mówił Stanisław Żaryn.

Rzecznik koordynatora służb specjalnych mówił o tym, że duża grupa migrantów, która zebrała się w okolicach Kuźnicy już została rozdzielona wzdłuż całej granicy. Stanisław Żaryn mówił też o tym, że są sygnały iż kolejne grupy migrantów zbierają się w Mińsku, skąd ruszą w kierunku Polski.

- Spodziewamy się w najbliższych godzinach ta liczba migrantów będzie zdecydowanie większa. Mamy obecnie do czynienia z eskalacją problemu - relacjonował Żaryn. Dodawał, że kryzys "obliczony jest na wiele miesięcy".

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania poniżej.