Znowu ponad 500 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Straż zatrzymała ostatniej doby 35 migrantów

2021-10-08 9:35
Znowu ponad 500 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Straż zatrzymała ostatniej doby 35 migrantów
Autor: Twitter/Straż Graniczna Zdjęcie poglądowe

Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej trwa. Jak poinformowała straż graniczna, ostatniej doby miały miejsce aż 523 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Funkcjonariusze wszystkim zapobiegli. Zatrzymali też w sumie 35 osób.

W czwartek, 7 października na granicy polsko-białoruskiej funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 523 próby nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymali 35 nielegalnych imigrantów, wszyscy to obytwateli Iraku. Pozostałym próbom zapobieżono. W październiku zatrzymano już 159 nielegalnych imigrantów, w tym 138 obywateli Iraku - poinformowała w piątek na Twitterze Straż Graniczna.

Funkcjonariusze SG tylko w czwartek zatrzymali 5 cudzoziemców za pomaganie w organizowaniu nielegalnego przekraczanie granicy: 3 obywatelu Gruzji (jeden z polską kartą pobytu), obywatela Białorusi z polską kartą pobytu i obywatela Ukrainy. Od początku miesiąca takich osób zatrzymano 57.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, od sierpnia Straż Graniczna udaremniła ok. 15 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. We wszystkich ośrodkach straży granicznej przebywa obecnie ponad 1,5 tys. nielegalnych migrantów.

Przypomnijmy, że już od 2 września w 183 miejscowościach na terenach przy granicy z Białorusią trwa stan wyjątkowy, który związany jest z kryzysem migracyjnym.

Sedno Sprawy - Wojciech Andrusiewicz