Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

19-01-2018

Mimo podziałów, różnic w sprawach etycznych, ale przede wszystkim wizji wspólnego Kościoła, jak co roku w Polsce i na świecie odbywają się spotkania modlitewne prawosławnych, katolików, protestantów, zielonoświątkowych, baptystów.

Podziel się ze znajomymi
Nabożeństwo w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Koszalinie zgromadziło na wspólnej modlitwie tylko kilkadziesiąt osób
Nabożeństwo w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Koszalinie zgromadziło na wspólnej modlitwie tylko kilkadziesiąt osób | www.koszalin.gosc.pl
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpoczął się wczoraj (18 stycznia) nabożeństwem w kościele oo. franciszkanów w Koszalinie. Modlitwie przewodniczył biskup Krzysztof Włodarczyk. W gronie duchownych był także pastor Kościoła zielonoświątkowego oraz ksiądz z Kościoła polskokatolickiego. Hasłem pierwszego dnia spotkań ekumenicznych były słowa „Będziesz miłował przybysza”.

Ks. Janusz Bujak, referent ds. ekumenizmu w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej przyznaje, że przyjazd do Polski dużej grupy osób zza wschodniej granicy to dla nas wyzwanie. "Rzeczywiście jest to wyzwanie, głównie dla wschodnich chrześcijan, ale także dla nas katolików. W dużych miastach powstają parafie. Rzadko pytamy, kto zajmie się nimi z punktu widzenia wiary, ale także ogólnoludzkiego. Czy my wiemy, ilu ich tu dokładnie jest? Czy ktoś się nimi opiekuje? Przyjeżdżają do nas i pracują, ale czym się zajmują po pracy, o to chyba nikt nie pyta, a warto"- uważa ks. prof. Janusz Bujak.

Duchowny z Kościoła zielonoświątkowego pastor Marek Kurkierewicz wskazuje na możliwość wspólnego działania w sprawie kryzysu migracyjnego. "Kościoły chrześcijańskie mówią w tej sprawie jednym głosem. Wszyscy mówią, że mamy być naśladowcami Chrystusa w traktowaniu tych ludzi" - podkreśla pastor. Dodaje, że taką wspólną płaszczyzną współpracy między wspólnotami jest pomoc charytatywna na rzecz ubogich, uzależnionych, więźniów.

W czwartkowym nabożeństwie uczestniczyło około 30 osób.

Kolejne spotkanie w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan dziś (19 stycznia) o godz. 18.00 w kościele Zielonoświątkowym, a jutro o godz. 17.00 na Górze Polanowskiej.

Alicja Górska

Relacja z rozpoczęcia TMoJCh w Koszalinie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto