Biblioteka czeka na opinie

2024-01-05 15:35
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy
Autor: UM Bygdoszcz

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy czeka na opinie mieszkańców. Zachęca ich do wypełnienia specjalnej ankiety. Najciekawsze pomysły mają szanse na realizację.

W ubiegłym roku bydgoska biblioteka świętowała 120-lecie istnienia. Przez ten czas placówka zmieniała się. Od kilku lat w budynku przy Starym Rynku można już nie tylko korzystać z wypożyczalni książek czy też czytelni. Na dziedzińcu cyklicznie odbywają się warsztaty i spotkania z autorami książek. Na strychu cyklicznie organizowane są pokazy filmowe, a dzięki współpracy z „Czystą Bydgoszczą” w bibliotece odbyły się również warsztaty EkoDeko. Działała tam też Letnia Akademia Recyklingu.

Teraz biblioteka postanowiła zapytać bydgoszczan o kolejne pomysły. W tym celu na jej profilu facebookowym i stronie internetowej pojawiła się anonimowa ankieta, którą każdy może wypełnić. Bibliotekarze czekają na pomysły, sugestie i opinie, które sprawią, że placówka stanie się jeszcze lepszym miejscem dla literackich poszukiwań.