Kolejne sportowe atrakcje nad Kanałem Bydgoskim

2024-01-05 15:32
Kolejne atrakcje nad Kanałem Bydgoskim
Autor: UM Bygdoszcz

Na Okolu, obok istniejącego boiska przy III Liceum Ogólnokształcącym, powstanie lekkoatletyczna bieżnia oraz plenerowa siłownia.

Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Obecnie trwa przetarg na wykonanie dokumentacji. Po podpisaniu umowy prace projektowe zajmą około 3 miesięcy. Po ich finalizacji zlecona zostanie budowa. To kolejna inwestycja z całego pakietu zadań zleconych z myślą o rewitalizacji terenów rekreacyjnych nad kanałem. W ubiegłym roku miasto na ich realizację zabezpieczyło ponad 10 milionów złotych.

Wśród najważniejszych, zakończonych już zadań znalazły się m.in. modernizacja śluz Starego Kanału Bydgoskiego, umocnienie brzegów po stronie Wilczaka, budowa ścieżek pieszo-rowerowych na Miedzyniu, Flisach i Osowej Górze, pierwszy etap budowy placu zabaw na Okolu oraz dosadzenie drzew i krzewów. Wkrótce realizowane będą kolejne - budowa boiska do gry w bule oraz tyrolki na Wilczaku, rozbudowa placu zabaw na Okolu o część dla dzieci młodszych oraz podświetlenie śluz nad Starym Kanałem.