Policjanci zatrzymali 19-latka, który wynajmował mieszkanie i był magazynierem oraz 22-latka, który miał pełnić rolę kuriera. Oprócz nich do aresztu trafiło też dwóch mężczyzn w wieku 24 i 28 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków.
W mieszkaniu znaleziono również tabletki uspokajające, przeciwlękowe oraz silne leki opioidowe.
Zatrzymani trafili do prokuratur w Bydgoszczy, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Dodatkowo 19 i 22-latek odpowiedzą za naruszenie przepisów Ustawy Prawo farmaceutyczne. Do sądu skierowano wniosek o aresztowanie podejrzanych. Sąd nie miał wątpliwości i na wniosek policjantów i prokuratora zdecydował, że najbliższe 3 miesiące podejrzani pozostaną za kratami.
Śledczy zaznaczają, że sprawa ma charakter rozwojowy i chcą teraz ustalić skąd pochodziły te niedozwolone substancje.