Sprawca rozboju w rękach bydgoskiej policji

2024-02-12 14:00
Sprawca rozboju aresztowany
Autor: KMP Bydgoszcz

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali 46-latka. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 6 lutego. Dyżurny bydgoskiego Śródmieścia został powiadomiony o rozboju, do którego doszło w rejonie przejścia dla pieszych na ulicy Adama Mickiewicza w Bydgoszczy. Natychmiast wysłał tam patrol. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zastali pokrzywdzonego 19-latka. Z jego relacji wynikało, że napastnik zaczepił go i zażądał komórki. Nastolatek zaproponował mu jednak e-papierosa, którego wartość specjalnie zawyżył. Sprawca rozboju przystał na tę propozycję i po wszystkim uciekł z miejsca.

Praca kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia doprowadziła do ustalenia i zatrzymania 46-letniego bydgoszczanina. Jak się okazało, chwilę przed rozbojem, w jednym z pobliskich sklepów, dokonał on również kradzieży, za którą poniesie konsekwencje. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, za co grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.