Strefa i udogodnienia dla rowerzystów

2023-02-13 14:29
Strefa i udogodnienia dla rowerzystów
Autor: UMB

Strefa płatnego parkowania w Bydgoszczy wkrótce zmieni granice. Zniknie część miejsc postojowych na chodnikach, na kolejnych ulicach wprowadzone zostaną rowerowe kontrapasy i kontraruch oraz inne rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo.

W rozszerzonej Strefie Płatnego Parkowania będzie około 4,5 tysiąca miejsc. Dołączone do niej zostaną między innymi obszary znajdujące się na Okolu, Wilczaku, Bielawach, Babiej Wsi oraz parking przy ulicy Ustronie. W ścisłym centrum miejsc do pozostawienia samochodu na ulicach będzie mniej. Wprowadzenie takich zmian znacznie ułatwi funkcjonujący od ubiegłego roku wielopoziomowy obiekt przy ul. Grudziądzkiej. Aż 17 ulic ma mieć ruch jednokierunkowy. Dotyczy to głównie ulic w Śródmieściu, na Bocianowie i na Wilczaku.

Ulic z wprowadzonym kontraruchem rowerowym będzie kilkadziesiąt. Powstaną też kontrapasy. Rowerowe kontrapasy wytyczone zostaną m.in. na ulicy Hetmańskiej, Mazowieckiej i Świętojańskiej. Al. A. Mickiewicza wraz pl. Weyssenhoffa i odcinkiem ul. Powstańców Wielkopolskich do ronda Wielkopolskiego podobnie jak wcześniej al. Ossolińskich zyskają pasy rowerowe. Drogowcy ogłosili już przetarg na wprowadzenie zmian w oznakowaniu. Potrwa to około 4 miesięcy. Najpóźniej do końca roku powstaną strefy o ograniczonej prędkości, ulice z kontraruchem i kontrapasami.