Apel o oszczędzanie wody

Mieszkańcy kilku miejscowości w gminie Gniezno są proszeni o oszczędne korzystanie z wody. Apel dotyczy sołectw Kalina, Lulkowo, Jankowo Dolne i Wierzbiczany.

Kran z wodą.
Autor: Pixabay.com

Powodem są zwiększone zużycie wody oraz trwająca modernizacja hydroforni, które mogą powodować spadki ciśnienia i niedobory wody, zwłaszcza po południu i wieczorem.

Z kolei Spółdzielnia Łabiszynek wnioskuje o czasowe ograniczenie korzystania z wody z sieci do celów innych niż bytowe. Codziennie między 15.00 a 22.00 mieszkańcy proszeni są, by nie podlewać ogrodów, nie napełniać basenów i oczek wodnych oraz nie myć samochodów.

Ograniczenia mają obowiązywać do zakończenia prac modernizacyjnych i ustabilizowania pracy wodociągów.