Powodem są zwiększone zużycie wody oraz trwająca modernizacja hydroforni, które mogą powodować spadki ciśnienia i niedobory wody, zwłaszcza po południu i wieczorem.
Z kolei Spółdzielnia Łabiszynek wnioskuje o czasowe ograniczenie korzystania z wody z sieci do celów innych niż bytowe. Codziennie między 15.00 a 22.00 mieszkańcy proszeni są, by nie podlewać ogrodów, nie napełniać basenów i oczek wodnych oraz nie myć samochodów.
Ograniczenia mają obowiązywać do zakończenia prac modernizacyjnych i ustabilizowania pracy wodociągów.