O dofinansowanie mogą się starać właściciele i użytkownicy wieczystych domów jednorodzinnych. W naszym regionie nabór wniosków jest prowadzony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Maksymalnie można wnioskować o 8 tysięcy złotych i obejmuje ona 90 procent kosztów kwalifikowanych.
Wsparcie można przeznaczyć na m.in.: zbieranie deszczówki z dachów, podjazdów i chodników, magazynowanie wody w zbiornikach, retencjonowanie wody w gruncie czy wykorzystanie deszczówki, np. do podlewania ogrodu.