Gorzów uruchomił Miejski Punkt Pomocy Humanitarnej

2022-04-12 13:17
Miejski Punkt Pomocy Humanitarnej
Autor: Łukasz Kulczyński Miejski Punkt Pomocy Humanitarnej

W byłym hipermarkecie przy ul. Górczyńskiej w Gorzowie ruszył dziś Miejski Punkt Pomocy Humanitarnej. Uchodźcy z Ukrainy mogą tam przychodzić po rzeczy niezbędne do codziennego życia.

Jeszcze do niedawna można było tam kupić m.in. produkty spożywcze czy artykuły przemysłowe, a od dziś w hali po byłym hipermarkecie przy ul. Górczyńskiej funkcjonuje Miejski Punkt Pomocy Humanitarnej. To miejsce przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w mieście nad Wartą.

Magazyn wyposażony jest w ubrania, zabawki, walizki, a nawet dziecięce wanienki czy rowerki. Miasto liczy też na pomoc darczyńców, którzy mogą dostarczać do punktu żywność z krótkim i długim terminem przydatności do spożycia oraz inne dary.

Miejski Punkt Pomocy Humanitarnej
Autor: Łukasz Kulczyński Miejski Punkt Pomocy Humanitarnej

Miejski Punkt Pomocy Humanitarnej będzie otwarty trzy razy w tygodniu: we wtorki od 12.00 do 18.00, w czwartki od 9.00 do 15.00, a w soboty od 10.00 do 14.00. W czwartki będzie wydawana tam żywność. Aby jednak z tej formy wsparcia skorzystać trzeba zgłosić się ze specjalnym bonem, który wydaje Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie.

Listen to "Gorzów uruchomił Miejski Punkt Pomocy Humanitarnej" on Spreaker.