Gorzów zaangażowany w pomoc obywatelom Ukrainy

2023-02-23 16:53
Gorzów
Autor: Łukasz Kulczyński UM Gorzów Gorzów

Jutro minie dokładnie rok od zbrojnego ataku Rosji na Ukrainę. 24 lutego 2022 roku to był dzień, który zapewne wszyscy zapamiętamy na długo. Od samego początku w pomoc naszym sąsiadom zza wschodniej granicy zaangażowane są władze Gorzowa oraz jego mieszkańcy.

Wojną w Ukrainie żyjemy już od roku. To jest szczególnie trudny czas dla Ukraińców, ale również dla Polaków. Gorzów niemal od samego początku brutalnej rosyjskiej inwazji wspiera ukraiński naród i pomaga na wiele sposobów. Dla wielu Ukraińców miasto nad Wartą stało się drugim domem.

Podczas środowej sesji Rady Miasta radni bez zbędnej dyskusji przyjęli stanowisko solidarności z narodem ukraińskim, które odczytała radna Alicja Burdzińska. Gorzowianie przez ten ostatni rok pomagali na wiele sposobów. Organizowane były m.in. zbiórki żywności oraz ubrań.

Gorzów nadal deklaruje swoje wsparcie oraz pomoc. Idealnym tego przykładem może być to, że niebawem do naszego partnerskiego miasta Sumy zostaną przekazane trzy autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji, które jeszcze do niedawna woziły pasażerów po ulicach Gorzowa.

Listen to "Jak Gorzów pomaga obywatelom Ukrainy?" on Spreaker.