Gorzowianki przegrały pierwszy mecz o brązowy medal

2022-04-11 7:00
PolskaStrefaInwestycji ENEA Gorzów
Autor: EBLK PolskaStrefaInwestycji ENEA Gorzów vs Arka Gdynia

Gorzowskie koszykarki przegrały pierwszy mecz o trzecie miejsce w Energa Basket Lidze Kobiet. Sobotnie spotkanie z Arką Gdynia zakończyło się wynikiem 55:83.

Gorzowianki grały w mocnym osłabieniu. Na gdyńskim parkiecie nie wystąpiła Borisłava Hristova, kontuzjowana Stephanie Jones, a w drugiej kwarcie tego pojedynku kontuzji mięśnia uda nabawiła się Wiktoria Keller.

Zawodniczki Jeleny Skerović od początku spotkania wysoko prowadziły w sobotniej rywalizacji, a wygrana w trzeciej kwarcie 23:9 przypieczętowała bardzo ważne zwycięstwo. Drugie spotkanie o III miejsce Energa Basket Ligi Kobiet odbędzie się jutro. Początek meczu w hali przy ul. Chopina o godzinie 18.00.

VBW: Bertsch 16, Gustafson (11, 11 zbiórek), Bazan 10, Pavlopoulou 11, Rudzka 10, Kastanek 8, Dobrowolska 5, Kunek 4, Begić 3, Podgórna 3, Borkowska 2

Gorzów: Makurat 22, Owczarzak 18, Hurt 6, Dźwigalska 4, Keller 2, Śmiałek 2, Matkowska 1, Michniewicz, Kozłowska