Koniec objazdów w centrum Gorzowa!

2022-04-11 10:43
Skrzyżowanie w centrum Gorzowa
Autor: Bartłomiej Nowosielski | Urząd Miasta Skrzyżowanie w centrum Gorzowa

Mamy dobrą wiadomość dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w Gorzowie. Postęp prac przy przebudowie ulicy Chrobrego i Mieszka I pozwala na otwarcie skrzyżowania ulic Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Stanie się to 15 kwietnia bieżącego roku.

Konsorcjum realizujące inwestycję w centrum miasta poinformowało, że od 15 kwietnia br. otwiera skrzyżowanie ulic Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Ruch możliwy będzie w każdej relacji, jednak ze względu na prowadzenie prac na ciągach pieszych na razie udostępniony zostanie jeden pas ruchu dla każdej relacji.

- Zmiana usprawni komunikację w centrum miasta i spowoduje likwidację objazdów. Na pierwotne trasy wrócą autobusy MZK, a przystanki tymczasowe zostaną zlikwidowane - poinformował Wiesław Ciepiela z Urzędu Miasta.

Nastąpi przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu na skrzyżowaniach i ulicach sąsiednich czyli:

  • usunięcie ronda tymczasowego na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego – Chrobrego i uruchomienie sygnalizacji świetlnej;
  • likwidacja buspasa i przystanku autobusowego tymczasowego na ulicy Kosynierów Gdyńskich;
  • likwidacja buspasa i przystanku autobusowego tymczasowego na ulicy Chrobrego, a także przywrócenie pierwotnego układu pasów ruchu na moście Staromiejskim i ulicy Chrobrego. 

Ponadto zaplanowano także otwarcie przejazdu w ciągu ulic Łokietka przez deptak na Bolesława Chrobrego. Przywrócony zostanie ruch jednokierunkowy na ul. Łokietka na odcinku od ulicy Dąbrowskiego do ulicy Chrobrego. Odcinek do Armii Polskiej będzie funkcjonował jako dwukierunkowy.