Linia 101 połączy osiedle Europejskie z centrum

2022-03-24 15:06
MZK Gorzów
Autor: www.gorzow.pl MZK Gorzów

Na ulice osiedla Europejskiego wjadą autobusy linii 101. Taką decyzję podjęło miasto wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji.

Testy przejazdów i analizy dotyczące skomunikowania osiedla Europejskiego z innymi rejonami miasta pokazały, że najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie do tego istniejącej linii autobusowej 101.

Zgodnie z przyjętą koncepcją linia zostanie przekierowana z trasy, która kończyła się na pętli przy ulicy Słowiańskiej ulicą Myśliborską i dalej Haską w kierunku osiedla Europejskiego, gdzie będzie kończyła swój bieg. Tam również będą się rozpoczynały nowe kursy w kierunku pętli na ulicy Śląskiej z przystanku (początkowo-końcowego) na ulicy Londyńskiej. Oferta przewozowa będzie dotyczyła pełnego przekierowania linii 101 na osiedle Europejskie we wszystkie dni tygodnia, w ramach wszystkich kursów.

Przez kilka najbliższych miesięcy będą trwały przygotowania infrastruktury drogowej. W prace zaangażowane będzie miasto oraz jeden z gorzowskich deweloperów, który zadeklarował wybudowanie niezbędnej zatoki postojowej. Jeśli będą przebiegały zgodnie z planem, komunikacja na osiedlu ruszy 1 września br.