Pegaz Lubuski w nowej odsłonie

2022-04-01 16:43
Pegaz Lubuski
Autor: Kamil Lewera Pegaz Lubuski

To czasopismo, na które czeka wielu miłośników literatury. Teraz ma nie tylko nowy zespół redakcyjny, ale również nową szatę graficzną. W gorzowskiej bibliotece odbyła się promocja najnowszego numeru „Pegaza Lubuskiego”.

Pegaz Lubuski to czasopismo literackie, które jest wydawane od ponad 19 lat. Pomysłodawcą i pierwszym redaktorem naczelnym tego wydawnictwa był Ireneusz Krzysztof Szmidt. Po jego śmierci zmienił się zarząd gorzowskiego oddziału Związku Literatów Polskich wraz z redakcją czasopisma.

Teraz tworzą ją nasza redakcyjna koleżanka Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk, która jest redaktorką naczelną, jej zastępczyni Beata Igielska oraz Danuta Zielińska i Magdalena Turska, które zajmują się korektą. Z kolei za skład opowiada Sebastian Wróblewski. Wydawcą Pegaza Lubuskiego jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie.

Pegaz Lubuski w nowej odsłonie
Autor: Kamil Lewera Pegaz Lubuski w nowej odsłonie

Nowy numer czasopisma ma 46 stron i jest mniejszego formatu niż ten poprzedni. Marcowy numer otwierają wiersze wybitnej poetki Ireny Zielińskiej, która została nagrodzona Honorowym Lubuskim Wawrzynem Literackim 2021 za całokształt twórczości.

Listen to "Pegaz Lubuski w nowej odsłonie" on Spreaker.