Pomóżmy Enverowi i jego rodzinie

2023-02-09 15:25
Trzęsienie ziemi w Turcji
Autor: KG PSP Trzęsienie ziemi w Turcji

Rośnie bilans ofiar trzęsienia ziemi, które dotknęło południowo-wschodnią Turcję i północną Syrię. Według najnowszych danych zginęło ponad 16. tysięcy osób i niestety, ale bilans ofiar ciągle rośnie. W trudnej sytuacji jest również jeden z gorzowskich restauratorów.

Światowa Organizacja Zdrowia oceniła, że skutkami kataklizmu może być dotknięte nawet 23 mln ludzi. Zarówno w Turcji, jak i w Syrii wciąż prowadzona jest operacja ratunkowa, w którą zaangażowani są również ratownicy z polskiej grupy HUSAR. Strażacy w pocie czoła pracują w tureckiej miejscowości Besni.

Działania nie są łatwe, bo prowadzone są przy minusowych temperaturach. Dotychczas polscy strażacy wydobyli już spod gruzów jedenaście żywych osób. Każde życie jest na wagę złota.

Kataklizmem została dotknięta m.in. rodzina Envera Üflera, który w centrum Gorzowa prowadzi znaną i lubianą restaurację. Jego rodzice oraz dzieci w wyniku trzęsienia ziemi zostali bez dachu nad głową oraz bez podstawowych środków do życia.

Mężczyzna bez większej chwili zawahania podjął decyzję o zamknięciu lokalu w Polsce i powrocie do swojej miejscowości Hatay. Wszystko po to, aby pomóc tam swoim bliskim. 

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii
Autor: KG PSP Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii

Przyjaciele i współpracownicy Envera postanowili zorganizować w sieci zbiórkę pieniędzy. Chcą oni choć trochę pomóc rodzinie restauratora.

LINK DO ZBIÓRKI: https://zrzutka.pl/n465g6?fbclid=IwAR1GXdYroY9iLa8sAfMxMfxXlqhJSWpmdpeXcU3Qab7H2beuts7xg4Q4mcw

Poniedziałkowe trzęsienie ziemi było największym kataklizmem w Turcji od 1939 roku. W całym XX wieku wskutek wstrząsów w położonej na terenach aktywnych sejsmicznie Turcji zginęło ponad 100 tys. osób, a ponad 420 tys. domów uległo zniszczeniu.

Listen to "Pomoc dla Envera i jego rodziny" on Spreaker.