Strażacy z OSP w Santocku zbierają złom

2023-01-24 17:45 Kamil Lewera
OSP Santocko
Autor: FB OSP Santocko OSP Santocko

Na co dzień to oni niosą pomoc mieszkańcom ratując ich mienie oraz życie. Teraz sami potrzebują naszego wsparcia. Mowa o druhach z Santocka, którzy zbierają złom. Ze zebrane pieniądze chcą doposażyć swoją jednostkę.

To nie pierwsza tego typu akcja organizowana przez druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych w Lubuskiem. Wcześniej takie zbiórki organizowali strażacy m.in. z Lipek Wielkich oraz Rzepina. Jest to dobry sposób na pozyskanie pieniędzy, które później pozwalają na zakup nowoczesnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

Tym razem zbiórkę złomu w naszym regionie zorganizowali strażacy z OSP Santocko. Druhowie liczą na różnego rodzaju metalowe przedmioty. Mogą to być ramy od rowerów, a nawet stare garnki czy patelnie.

Dotychczas udało się zebrać kilka ton żelastwa, ale druhowie z Santocka liczą, że akcja nabierze jeszcze większego rozpędu. Pomysł organizowania tego typu akcji wspiera wójt Kłodawy Anna Mołodciak, która podkreśla, że każda inicjatywa umożliwiająca zakup nowoczesnego sprzętu ratującego zdrowie oraz życie jest warta uwagi.

Każdy, kto chciałby wesprzeć druhów z Santocka może dzwonić pod numer 516 575 067 lub skontaktować się z nimi na facebookowym profilu jednostki.

Listen to "Strażacy z Santocka zbierają złom" on Spreaker.