Studniówki czas zacząć

2023-01-23 17:35 Kamil Lewera
Studniówka
Autor: www.1lo.gorzow.pl

Poloneza czas zacząć. W gorzowskich szkołach średnich rozpoczął się sezon studniówkowy. Dla maturzystów to pierwszy bal w ich dorosłym życiu.

Styczeń to dla maturzystów miesiąc wyjątkowy. To czas studniówek, czyli bali organizowanych na sto dni przed egzaminem maturalnym.

Studniówkę mają już za sobą m.in. uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie. To dla nich wyjątkowe wydarzenie, które otwiera nową kartę w ich życiu.

- Ostatnie lata upłynęły pod znakiem pandemii koronawirusa i nie sprzyjały organizowaniu tego typu imprez. Teraz na szczęście jest już to możliwe – podkreśla dyrektor II LO, Tomasz Pluta.

W tym roku studniówki organizowane są zgodnie z tradycją. Maturzyści z pierwszego gorzowskiego ogólniaka poloneza zatańczą w najbliższą sobotę, a zabawa odbędzie się w szkole – mówi z kolei dyrektor placówki przy ul. Puszkina Mariusz Biniewski.

Dodajmy, że w tym roku egzaminy maturalne rozpoczną się 4 maja i potrwają do 23 maja. Z kolei wyniki będą znane 7 lipca.

Listen to "Poloneza czas zacząć, czyli studniówkowy zawrót głowy" on Spreaker.