Stypendia i nagrody dla najlepszych sportowców

2023-02-22 16:39
Stypendia i nagrody dla najlepszych sportowców
Autor: fot. Łukasz Kulczyński Stypendia i nagrody dla najlepszych sportowców

Najlepsi gorzowscy sportowcy oraz trenerzy zostali wyróżnieni przez Prezydenta Gorzowa. Stypendia oraz nagrody sportowe przyznano za wyniki sportowe osiągnięte w ubiegłym roku.

Stypendia oraz nagrody Prezydenta Miasta Gorzowa przyznawane są każdego roku. Tym razem finansowe wyróżnienia otrzymało ponad dwieście osób, które z dumą reprezentowały Gorzów na imprezach sportowych.

- To ogromne wyróżnienie dla mnie, móc Wam wręczyć nagrody. Wam, którzy niemal każdego dnia przez cały rok dostarczacie nam powodów do radości, ale przede wszystkim do dumy. Gorzów jest z Was dumny i mam nadzieję, że to wiecie i czujecie. Bardzo bym chciał, by nasze wsparcie, gorzowskich kibiców, ale również samorządowców, dodawało Wam siły i energii do pokonywania kolejnych barier, zdobywania kolejnych medali – powiedział prezydent miasta Jacek Wójcicki.

W tym roku do podziału było ponad 800 tysięcy złotych. Nagrody trafiły do prawie 200 zawodników oraz 40 trenerów. Z kolei 28 sportowców oraz dwóch trenerów, którzy osiągnęli największe sukcesy na arenach sportowych, dodatkowo otrzymali miesięczne stypendium.

Stypendia i nagrody dla najlepszych
Autor: fot. Łukasz Kulczyński Stypendia i nagrody dla najlepszych

Wśród stypendystów znalazła się Anna Puławska z klubu AZS AWF, która tylko w ubiegłym roku zdobyła trzy złote medale Mistrzostw Europy i dwa złote medale Mistrzostw Świata oraz współautor tego sukcesu trener Marek Zachara.

Stypendium otrzymał także m.in. reprezentujący barwy KS Admira kajakarz Oleksii Koliadych, reprezentanci Polski w squasha Michał Stawarski i Karina Tyma, rekordzistka świata w pchnięciu kulą w swojej kategorii Renata Śliwińska oraz Nikola Horowska, która jest faworytką do sięgnięcia po medal w skoku w dal na 99. lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski, które w tym roku odbędą się w Gorzowie.

Listen to "Stypendia oraz nagrody dla najlepszych sportowców" on Spreaker.