Trzymiesięczny areszt dla Marka G. Co dalej z klubem?

2022-06-10 16:55
KS Stal Gorzów
Autor: www.stalgorzow.pl KS Stal Gorzów

Nie milkną echa zatrzymania prezesa Stali Gorzów. Marek G. podejrzany jest o tzw. pranie brudnych pieniędzy.

Do zatrzymania prezesa Stali Gorzów doszło we wtorek na terenie województwa wielkopolskiego przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Olsztynie, na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

- Biznesmen prowadzący firmę zajmującą się usługami finansowymi, w tym wymianą walut obcych za pośrednictwem internetu  podejrzany jest o „pranie brudnych pieniędzy” – powiedział nam rzecznik warszawskiej prokuratury, Marcin Saduś.

W czwartek sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Marka G. na trzy miesiące. Sąd nie zgodził się na kaucję w wysokości miliona złotych. Wielu kibiców zastanawia się teraz co dalej z funkcjonowaniem gorzowskiego klubu żużlowego. Zarząd wydał jedynie oświadczenie, w którym podkreślił, że klub pracuje tak jak dotychczas.  

Co istotne, uspokajamy, bo zatrzymanie Marka G. nie ma nic wspólnego z działalnością klubu. Markowi G. za zarzucane czyny może grozić do 12 lat więzienia. Wiadomo już, że obowiązki prezesa Stali Gorzów przejmie dotychczasowy wiceprezes Waldemar Sadowski.

Listen to "Trzymiesięczny areszt dla Marka G. Co dalej z klubem?" on Spreaker.